Bawełniana koszula męska

            Zasadniczą częścią męskiej szafy jest klasyczna koszula. To znak rozpoznawczy, który zrobił fenomenalną karierę w modzie męskiej. Od lat była zarezerwowana wyłącznie dla mężczyzn. Przez epoki poddawana była niezliczonym zmianom, ponieważ początkowo była skrywaną warstwą spodnią. Zmianom także ulegała jej długość. Dla niższych warstw społecznych była codziennym ubiorem noszonym samodzielnie. Koszule wykonywane były z naturalnych materiałów. Minęło sporo czasu zanim okrzyknięto je kwintesencją elegancji. W drodze ewolucji stały się pierwszą warstwą ubioru, która mogła być znacznie bardziej wyeksponowana. Ówczesne koszule były bardzo strojne. Często były zdobione barokowymi kołnierzami. Z upływem czasu stawiano jednak na skromność w ubiorze. Zaczęły upowszechniać się bardziej stonowane materiały, które wyparły błyszczące jedwabie i satyny.

            Znana nam dziś koszula upowszechniła się także dzięki wynalezieniu krochmalu. Na wygodę koszuli wpłynęły sztywne kołnierzyki oraz zapięcia na guziki. Koszule, zwłaszcza w śnieżnobiałej bieli są znakiem największej elegancji. Współczesne modele posiadają długie rękawy oraz zapięcia na guziki. Mogłoby się wydawać, że koszula męska nie może niczym zaskoczyć. Nic bardziej mylnego. Koszulę zdobić mogą rozmaite kołnierzyki, które dobierać należy z uwagi na kształt twarzy. Wyróżnia się kołnierzyki typu Kent, które uważane są za najbardziej klasyczne oraz uniwersalnie pasujące do każdego owalu twarzy. W stylu biznesowym świetnie sprawdzają się kołnierzyki zapinane na guziki. Najbardziej nieoczywiste są kołnierzyki ze stójką, które należy nosić bez krawatu.

            Także w kwestii krojów panowie mają szeroki wybór. Koszula, która świetnie przylega do ciała powinna być drugą skórą i zapewniać odpowiednią cyrkulację powietrza. Należy wybierać najwyższej jakości materiały naturalne, które posłużą wiele lat. Panowie ceniący bardziej wyszczuplone kroje szczególnie cenią mocniej elastyczne włókna oraz dopasowanie. Wyróżniamy m.in. pożądane kroje slim fit. Węższe koszule są bestsellerami, ponieważ gwarantują fenomenalne optyczne wyszczuplenie. Nie bez znaczenia dla ostatecznego wyglądu są używane tkaniny. Tutaj wybór jest wręcz nieograniczony. Z łatwością można wybrać kolorowe kratki lub bardziej subtelne wzory w kropki. Biorąc pod uwagę okazję możemy stawiać na mniej lub bardziej widzialną fakturę tkaniny. Jesienią warto zainteresować się dzianinowymi koszulami w stylu casualowym, które razem z podwiniętymi rękawami stanowią świetną bazę do luźnej stylizacji.

            A więc jakie cechy ma idealna, elegancka koszula? Najważniejsze są: materiał, kolor, krój i kołnierzyk. W ofercie marki Lavard panowie znajdą ponadczasowe koszule męskie. Białe i błękitne modele sprawdzą się na co dzień do biura. Swoich fanów znajdą także wzory geometryczne. Dzięki zróżnicowanym krojom eleganccy mężczyźni z pewnością stworzą wytworne zestawy formalne. Zapraszamy do skorzystania z szerokiej oferty marki Lavard. 

Powrót do góry